2021. július 17.

Strandidő Expressz

Csobbanj csomaggal
 Utazás
 MRT Expressz Élményvonattal.
 Típus Egynapos utazás. 1 nap / 0 éjszaka.
 Szállás Szállás nélkül.
 Ellátás Önellátás. A vonaton a választott kocsiosztály szerint.
 Program Egyéni vagy szervezett fakultatív program.
 Jegytípustól függően strandbelépő.










A Strandidő Expressz vonatok átszállásmentes kapcsolatot biztosítanak Békéscsaba és Fonyód között. A nyári menetrendi időszakban szombatonként közlekedő járatokra Békéscsabán, Mezőberényben, Gyomán, Mezőtúron, Szolnokon, Kőbánya-Kispesten és Budapest-Kelenföldön lehet felszállni. Leszállási lehetőséget Szabadisóstón, Siófokon, Balatonlellén, Balatonbogláron és Fonyódon biztosítunk.
A vonatokon két kocsiosztály és bárkocsi várja az utazókat.

Egyes jegytípusokhoz strandbelépőt is biztosítunk melyek SZÉP kártyával is megvásárolhatóak partnerünknél, az IBUSZ bármely irodájában.

Az elérhető kocsiosztályokról, fedélzeti szolgáltatásokról, jegyárakról, csomagajánlatokról valamint a menetrendről a fenti lapfülekre kattintva tájékozódhatsz.
Utunkat kora reggel Békéscsaba pályaudvaron kezdjük. További felszállási lehetőséget biztosítunk Mezőberény, Gyoma, Mezőtúr, Szolnok, Kőbánya-Kispest és Budapest-Kelenföld vasútállomásokon. A vonat fedélzetén hangos utastájékoztató berendezés segítségével ismertetjük a programot, idegenvezetőnk bemutatja úti céljaink történetét, érdekességeit. Kollégáink igény esetén hasznos tanácsokkal látják el utasainkat, akik az egyéni, vagy az előre befizetett fakultatív programnak megfelelő helyen szállhatnak le a vonatról. Vonatunk a leszállóhelyeken csupán néhány percet tartózkodik, majd folytatja útja a végállomásig, Fonyódig.
A vonat közlekedésének ideje alatt a bárkocsi végig nyitva áll vendégeink számára.


FONTOS

Kérjük, hogy az egyéni programok esetében minden esetben tájékozódjanak a meglátogatni kívánt múzeumok, kilátók, strandok és egyéb látványosságok aktuális nyitva tartásáról és díjairól azok weboldalain. Kérjük, hogy a kirándulás előtt tekintsék meg a választott leszállási hely várható időjárását és annak megfelelő öltözettel készüljenek. Kérjük, hogy minden esetben legalább 15 perccel a vonatindulás előtt érkezzenek vissza a vasútállomásra. Vonatunk menetrendje utaskésés miatt nem változtatható.

 

A kényelmes, négyszemélyes boxokkal felszerelt termes, légkondicionált Standard kocsik tökéletes választást jelentenek baráti társaságoknak,  nagyobb  csoportoknak.
  
   
 

Hatalmas ablakok és kényelmes, fotelszerű ülések garantálják a gondtalan utazást. A Panorama osztályra érvényes jegyek magukban foglalnak az ülőhelybiztosításon túl egy üdvözlő csokoládét is dobozos üdítőt is.
  
   
 BÁRKOCSI

 A vonatban bárkocsi közlekedik.
  


Jönnek a forró nyári szombatok, és még nincs programod? Hétköznap dolgozol, de hétvégén hűsölnél kicsit? Autóval messze van a Balcsi, és amúgy is jól esne egy fröccs?
Akkor a Csobbanj csomagot neked találtuk ki! 
Csobbanj csomagoddal nincs más dolgod, mint felszállni a Strandidő Expresszre, élvezni az utazást a légkondicionált, kényelmes szerelvényen, és kipróbálni a bárkocsit. Menet közben számos érdekes infót osztunk meg Siófokról és a Balatonról. Leszállást követően pedig irány a Nagystrand! Jegyet nem kell venned, elég csak a pénztárnál bemutatni a vonaton kiosztott karszalagot és már csobbanhatsz is!
Strandolj, érezd magad jól, csak a visszautat ne késd le!

Siófok Nagystrand
A siófoki Nagystrand a Balaton egyik legnagyobb és leglátogatottabb strandja. Területe több mint 8 hektár, befogadóképessége 13.500 fő, Balaton parti szakasz hossza: 670 m. A Nagystrand 2004 és 2016 között minden évben „Kékhullám Zászló” minősítést kapott. Ezen minősítés üzenete a közönség számára: a strandon kiváló a vízminőség, színvonalasak a szolgáltatások és változatosak a programok. A strand keleti oldalán egy homokos partszakasz, homokföveny került kialakításra, mely első sorban a kisgyermekes családok körében keresett, és népszerű. Szintén itt, a keleti oldalon található a  mozgáskorlátozott vendégek számára épített vízi lift és öltöző.
Plázs
A fiataloknak a Plázs jelenti a fő vonzerőt, mely szintén a strand területén található. A Plázs egy modern vízparti szabadidő komplexum, mely napközben és az esti órákban is rengeteg szórakozási lehetőséget kínál. A strandolókat a Plázson igényesen kialakított napozó stég és 200 nm-s medence is várja. Aki sportolni szeretne, választhat a strandröplabda, a streetball, a lábtenisz, valamint a teqball közül, de van scitec summer gym és street workout pálya is. Aki pedig nem hagyományos vízi sportra vágyik, kipróbálhatja sup-ot azaz az „állva evezést” is.
Strandfoci pálya
A nagystrand területén az MLSZ által működtetett strandfoci pálya üzemel, melyen hazai és nemzetközi bajnokságokat rendeznek. A strandlabdarúgás nyári székhelyének lelátóin egyszerre akár 1500 néző szurkolhatja végig  a mérkőzéseket.
Óriáskerék
Nagyszerű élményt kínál az óriáskerék, mely naponta 14.00 órától 24.00 óráig vár mindenkit! Gyönyörű kilátást nyújt a Balatonra és Siófokra egyaránt.
A Strandidő Expresszekre az alábbi részvételi díjak érhetőek el. A részvételi díjak a fel- és leszállási helyektől függetlenül egységesek. Minden jegytípus magában foglalja az ülőhelyfoglalás díját is. A vonatra kizárólag retúr (oda-vissza) jegy váltható.

 Kocsiosztály
 Felnőtt 
 Gyermek*
 Csak vonatjegy
 Békéscsaba, Mezőberény, Gyoma, Mezőtúr, Szolnok
állomásokon történő felszállás esetén

 
7.990 Ft/fő5.990 Ft/fő
 9.990 Ft/fő7.990 Ft/fő
 Kőbánya-Kispest, Budapest-Kelenföld
állomásokon történő felszállás esetén

  4.790 Ft/fő
2.790 Ft/fő
  5.890 Ft/fő
3.890 Ft/fő
Csobbanj csomag
(vonatjegy, Siófok Nagystrand belépő, idegenvezetés)

 Békéscsaba, Mezőberény, Gyoma, Mezőtúr, Szolnok
állomásokon történő felszállás esetén
  8.990 Ft/fő6.990 Ft/fő
 10.990 Ft/fő8.990 Ft/fő
  Kőbánya-Kispest, Budapest-Kelenföld
állomásokon történő felszállás esetén
  5.790 Ft/fő 3.790 Ft/fő
  6.890 Ft/fő 4.890 Ft/fő

Erre az utazásra HungaryCard és MÁV-START Klub kedvezmény nem vehető igénybe.

* Gyermekjegy 4 és 14 éves kor között váltható. 4 éves kor alatt az utazás ingyenes, ülőhelyet azonban nem tudunk biztosítani.



Menetrend

Békéscsaba - Fonyód
 Megálló
 Érkezik
 Indul
 Békéscsaba

05:20
 Mezőberény05:35
05:37
 Gyoma05:53
05:55
 Mezőtúr06:11
06:21
 Szolnok07:00
07:09
 Kőbánya-Kispest
08:15 08:17
 Budapest-Kelenföld08:3008:31
 Szabadisóstó10:00
10:07
 Siófok (leszállás Csobbanj csomaggal)
10:14
10:15
 Zamárdi 10:2210:23
 Balatonföldvár10:28
10:29
 Balatonlelle10:47
10:48
 Balatonboglár10:51
10:52
 Fonyód10:59


Fonyód - Békéscsaba
 Megálló
 Érkezik
 Indul
 Fonyód

16:57
 Balatonboglár
17:03
17:04
 Balatonlelle
17:07
17:08
 Balatonföldvár
17:26
17:27
 Zamárdi 17:32 17:33
 Siófok
17:40
17:42
 Szabadisóstó17:47
17:50
 Budapest-Kelenföld19:2819:29
 Kőbánya-Kispest 19:4519:49
 Szolnok
21:00
21:01
 Mezőtúr
21:37
21:39
 Gyoma
21:55
21:57
 Mezőberény
22:13
22:15
 Békéscsaba
22:30

Törzsutasaink az alábbi utazásokat választották...
Strandidő Expressz
2021. június 19.
Strandidő Expressz
2021. július 3.
Strandidő Expressz
2021. július 31.
Strandidő Expressz
2021. augusztus 14.
2021
« előző év
Június
05. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 12. Gőzfelhős különvonat Jászberénybe 12. Gőzfelhős pendli Jászberény és Hatvan között 12. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 19. Kulisszatitkok: Magyar Vasúttörténeti Park 19. Strandidő Expressz 19. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 27. Kulisszatitkok: A Kincsem Park
Július
03. Strandidő Expressz 17. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 17. Strandidő Expressz 17. Nohabos Csillagtúra Budapesten 17. 175 éves a magyar vasút 17. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Vasúttörténeti Alapítvány múzeuma 17. Különvonattal a Járműparádéra 24. Semmering Expressz 31. Strandidő Expressz
Augusztus
01. Gőzfelhős kirándulás a Dunakanyarba 11. Kulisszatitkok - Székesfehérvári Járműjavító 14. Strandidő Expressz 14. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 20. Dalmácia Expressz 20. Szent István-napi Gyertyafény Expressz 24. Kulisszatitkok - Székesfehérvári Járműjavító 27. Dalmácia Expressz
Szeptember
04. Gőzfelhős kirándulás Szolnokra 11. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Vasúttörténeti Alapítvány múzeuma 12. Kulisszatitkok: A Kincsem Park 18. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 18. Gőzfelhős nosztalgia utazás Békéscsabára 18. Gőzfelhős nosztalgia utazás Békéscsabáról Szegedre 19. Gőzfelhős nosztalgia utazás Szegedről Budapestre 19. Gőzfelhős pendli Szeged és Hódmezővásárhely között 25. Semmering Expressz 25. Kulisszatitkok: A Keleti pályaudvar és környéke 25. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 28. Kulisszatitkok - Székesfehérvári Járműjavító
Október
02. Gőzfelhős kirándulás a Dunakanyarba 09. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 09. Moravia Expressz 09. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 10. Kulisszatitkok: A Kincsem Park 16. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 23. Lentia Expressz 23. Gőzfelhős kirándulás Esztergomba 23. Gőzfelhős pendli Esztergom és Nyergesújfalu között 23. Kulisszatitkok: Magyar Vasúttörténeti Park 30. Kulisszatitkok: A Keleti pályaudvar és környéke
November
13. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Vasúttörténeti Alapítvány múzeuma 20. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely
Strandidő Expressz - mavrailtours.hu