2021. július 3.

Strandidő Expressz

Csobbanj csomaggal
 Utazás
 MRT Expressz Élményvonattal.
 Típus Egynapos utazás. 1 nap / 0 éjszaka.
 Szállás Szállás nélkül.
 Ellátás Önellátás. A vonaton a választott kocsiosztály szerint.
 Program Egyéni vagy szervezett fakultatív program.
 Jegytípustól függően strandbelépő.










A Strandidő Expressz vonatok átszállásmentes kapcsolatot biztosítanak Békéscsaba és Balatonfenyves között. A nyári menetrendi időszakban szombatonként közlekedő járatokra Békéscsabán, Mezőberényben, Gyomán, Mezőtúron, Szolnokon, Kőbánya-Kispesten és Budapest-Kelenföldön lehet felszállni. Leszállási lehetőséget Szabadisóstón, Siófokon, Balatonlellén, Balatonbogláron, Fonyódon és Balatonfenyvesen biztosítunk.
A vonatokon két kocsiosztály és bárkocsi várja az utazókat.

Egyes jegytípusokhoz standbelépőt is biztosítunk melyek - weboldalunkon keresztül - SZÉP kártyával is megvásárolhatóak.

Az elérhető kocsiosztályokról, fedélzeti szolgáltatásokról, jegyárakról, csomagajánlatokról valamint a menetrendről a fenti lapfülekre kattintva tájékozódhatsz.
Utunkat kora reggel Békéscsaba pályaudvaron kezdjük. További felszállási lehetőséget biztosítunk Mezőberény, Gyoma, Mezőtúr, Szolnok, Kőbánya-Kispest és Budapest-Kelenföld vasútállomásokon. A vonat fedélzetén hangos utastájékoztató berendezés segítségével ismertetjük a programot, idegenvezetőnk bemutatja úti céljaink történetét, érdekességeit. Kollégáink igény esetén hasznos tanácsokkal látják el utasainkat, akik az egyéni, vagy az előre befizetett fakultatív programnak megfelelő helyen szállhatnak le a vonatról. Vonatunk a leszállóhelyeken csupán néhány percet tartózkodik, majd folytatja útja a végállomásig, Balatonfenyvesig.
A vonat közlekedésének ideje alatt a bárkocsi végig nyitva áll vendégeink számára.


FONTOS

Kérjük, hogy az egyéni programok esetében minden esetben tájékozódjanak a meglátogatni kívánt múzeumok, kilátók, strandok és egyéb látványosságok aktuális nyitva tartásáról és díjairól azok weboldalain. Kérjük, hogy a kirándulás előtt tekintsék meg a választott leszállási hely várható időjárását és annak megfelelő öltözettel készüljenek. Kérjük, hogy minden esetben legalább 15 perccel a vonatindulás előtt érkezzenek vissza a vasútállomásra. Vonatunk menetrendje utaskésés miatt nem változtatható.

 

A kényelmes, négyszemélyes boxokkal felszerelt termes, légkondicionált Standard kocsik tökéletes választást jelentenek baráti társaságoknak,  nagyobb  csoportoknak.
  
   
 

Hatalmas ablakok és kényelmes, fotelszerű ülések garantálják a gondtalan utazást. A Panorama osztályra érvényes jegyek magukban foglalnak az ülőhelybiztosításon túl egy üdvözlő csokoládét is dobozos üdítőt is.
  
   
 BÁRKOCSI

 A vonatban bárkocsi közlekedik.
  


Jönnek a forró nyári szombatok, és még nincs programod? Hétköznap dolgozol, de hétvégén hűsölnél kicsit? Autóval messze van a Balcsi, és amúgy is jól esne egy fröccs?
Akkor a Csobbanj csomagot neked találtuk ki! 
Csobbanj csomagoddal nincs más dolgod, mint felszállni a Strandidő Expresszre, élvezni az utazást a légkondicionált, kényelmes szerelvényen, és kipróbálni a bárkocsit. Menet közben számos érdekes infót osztunk meg Siófokról és a Balatonról. Leszállást követően pedig irány a Nagystrand! Jegyet nem kell venned, elég csak a pénztárnál bemutatni a vonaton kiosztott karszalagot és már csobbanhatsz is!
Strandolj, érezd magad jól, csak a visszautat ne késd le!

Siófok Nagystrand
A siófoki Nagystrand a Balaton egyik legnagyobb és leglátogatottabb strandja. Területe több mint 8 hektár, befogadóképessége 13.500 fő, Balaton parti szakasz hossza: 670 m. A Nagystrand 2004 és 2016 között minden évben „Kékhullám Zászló” minősítést kapott. Ezen minősítés üzenete a közönség számára: a strandon kiváló a vízminőség, színvonalasak a szolgáltatások és változatosak a programok. A strand keleti oldalán egy homokos partszakasz, homokföveny került kialakításra, mely első sorban a kisgyermekes családok körében keresett, és népszerű. Szintén itt, a keleti oldalon található a  mozgáskorlátozott vendégek számára épített vízi lift és öltöző.
Plázs
A fiataloknak a Plázs jelenti a fő vonzerőt, mely szintén a strand területén található. A Plázs egy modern vízparti szabadidő komplexum, mely napközben és az esti órákban is rengeteg szórakozási lehetőséget kínál. A strandolókat a Plázson igényesen kialakított napozó stég és 200 nm-s medence is várja. Aki sportolni szeretne, választhat a strandröplabda, a streetball, a lábtenisz, valamint a teqball közül, de van scitec summer gym és street workout pálya is. Aki pedig nem hagyományos vízi sportra vágyik, kipróbálhatja sup-ot azaz az „állva evezést” is.
Strandfoci pálya
A nagystrand területén az MLSZ által működtetett strandfoci pálya üzemel, melyen hazai és nemzetközi bajnokságokat rendeznek. A strandlabdarúgás nyári székhelyének lelátóin egyszerre akár 1500 néző szurkolhatja végig  a mérkőzéseket.
Óriáskerék
Nagyszerű élményt kínál az óriáskerék, mely naponta 14.00 órától 24.00 óráig vár mindenkit! Gyönyörű kilátást nyújt a Balatonra és Siófokra egyaránt.
A Strandidő Expresszekre az alábbi részvételi díjak érhetőek el. A részvételi díjak a fel- és leszállási helyektől függetlenül egységesek. Minden jegytípus magában foglalja az ülőhelyfoglalás díját is. A vonatra kizárólag retúr (oda-vissza) jegy váltható.

 Kocsiosztály
 Felnőtt 
 Gyermek*
 Csak vonatjegy
 Békéscsaba, Mezőberény, Gyoma, Mezőtúr, Szolnok
állomásokon történő felszállás esetén

 
7.990 Ft/fő5.990 Ft/fő
 9.990 Ft/fő7.990 Ft/fő
 Kőbánya-Kispest, Budapest-Kelenföld
állomásokon történő felszállás esetén

  4.790 Ft/fő
2.790 Ft/fő
  5.890 Ft/fő
3.890 Ft/fő
Csobbanj csomag
(vonatjegy, Siófok Nagystrand belépő, idegenvezetés)

 Békéscsaba, Mezőberény, Gyoma, Mezőtúr, Szolnok
állomásokon történő felszállás esetén
  8.990 Ft/fő6.990 Ft/fő
 10.990 Ft/fő8.990 Ft/fő
  Kőbánya-Kispest, Budapest-Kelenföld
állomásokon történő felszállás esetén
  5.790 Ft/fő 3.790 Ft/fő
  6.890 Ft/fő 4.890 Ft/fő

Erre az utazásra HungaryCard és MÁV-START Klub kedvezmény nem vehető igénybe.

* Gyermekjegy 4 és 14 éves kor között váltható. 4 éves kor alatt az utazás ingyenes, ülőhelyet azonban nem tudunk biztosítani.




Menetrend

Békéscsaba - Balatonfenyves
 Megálló
 Érkezik
 Indul
 Békéscsaba

05:00
 Mezőberény05:12
05:14
 Gyoma05:26
05:28
 Mezőtúr05:42
05:44
 Szolnok06:16
06:18
 Kőbánya-Kispest
07:24 07:31
 Budapest-Kelenföld07:4507:47
 Szabadisóstó09:05
09:08
 Siófok (leszállás Csobbanj csomaggal)
09:14
09:20
 Balatonlelle09:53
09:54
 Balatonboglár09:57
09:58
 Fonyód10:04
10:05
 Balatonfenyves10:12

Balatonfenyves - Békéscsaba
 Megálló
 Érkezik
 Indul
 Balatonfenyves

17:59
 Fonyód
18:05
18:06
 Balatonboglár
18:12
18:13
 Balatonlelle
18:16
18:17
 Siófok
18:43
18:44
 Szabadisóstó18:48
18:49
 Budapest-Kelenföld 20:0820:18
 Kőbánya-Kispest 20:4220:49
 Szolnok
21:55
22:00
 Mezőtúr
22:25
22:27
 Gyoma
22:39
22:41
 Mezőberény
22:53
22:55
 Békéscsaba
23:09

Törzsutasaink az alábbi utazásokat választották...
Strandidő Expressz
2021. június 19.
Strandidő Expressz
2021. július 17.
Strandidő Expressz
2021. július 31.
Strandidő Expressz
2021. augusztus 14.
2021
« előző év
Június
05. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 12. Gőzfelhős különvonat Jászberénybe 12. Gőzfelhős pendli Jászberény és Hatvan között 12. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 19. Kulisszatitkok: Magyar Vasúttörténeti Park 19. Strandidő Expressz 19. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 27. Kulisszatitkok: A Kincsem Park
Július
03. Strandidő Expressz 17. Strandidő Expressz 17. Nohabos Csillagtúra Budapesten 17. 175 éves a magyar vasút 17. Különvonattal a Járműparádéra 17. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Vasúttörténeti Alapítvány múzeuma 17. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 24. Semmering Expressz 31. Strandidő Expressz
Augusztus
01. Gőzfelhős kirándulás a Dunakanyarba 11. Kulisszatitkok - Székesfehérvári Járműjavító 14. Strandidő Expressz 14. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 20. Dalmácia Expressz 20. Szent István-napi Gyertyafény Expressz 24. Kulisszatitkok - Székesfehérvári Járműjavító 27. Dalmácia Expressz
Szeptember
04. Gőzfelhős kirándulás Szolnokra 11. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Vasúttörténeti Alapítvány múzeuma 12. Kulisszatitkok: A Kincsem Park 18. Gőzfelhős nosztalgia utazás Békéscsabára 18. Gőzfelhős nosztalgia utazás Békéscsabáról Szegedre 18. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 19. Gőzfelhős pendli Szeged és Hódmezővásárhely között 19. Gőzfelhős nosztalgia utazás Szegedről Budapestre 25. Semmering Expressz 25. Kulisszatitkok: A Keleti pályaudvar és környéke 25. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 28. Kulisszatitkok - Székesfehérvári Járműjavító
Október
02. Gőzfelhős kirándulás a Dunakanyarba 09. Moravia Expressz 09. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 09. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 10. Kulisszatitkok: A Kincsem Park 16. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 23. Lentia Expressz 23. Gőzfelhős kirándulás Esztergomba 23. Gőzfelhős pendli Esztergom és Nyergesújfalu között 23. Kulisszatitkok: Magyar Vasúttörténeti Park 30. Kulisszatitkok: A Keleti pályaudvar és környéke
November
13. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Vasúttörténeti Alapítvány múzeuma 20. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely
Strandidő Expressz - mavrailtours.hu