2022. május 14.

Mezőföldi Keringő

Erre az utazásra a jelentkezést lezártuk!
Tartson velünk vasútbarát túránkon, és járja be velünk Mezőföld vasútvonalait!

Változás a menetrendben, útvonalban

Sajnos a dunaújvárosi kikötőlátogatás nem tud megvalósulni. A kikötő és vágányai teljes kapacitáson üzemelnek, így szerelvényünk fogadására nincs lehetőségük. Sokat törtük a fejünket, mivel tudnánk pótolni a kikötőt, a sok ötlet közül végül hármat is beemeltünk a programba:
  • Háros állomásnál bejárjuk a Lasaffre Magyarország Kft.-hez vezető vágányt, mely a 30a vasútvonal felett ível át.
  • Százhalombatta után a most átadott elkerülő szakaszon közlekedünk majd, elkerülve a Dunai Finomítót.
  • Székesfehérvárnál a 6-os vasútvonal megmaradt, járható szakaszát is bejárjuk.
 Bízunk benne, hogy ezek legalább annyira, vagy talán még népszerűbbek lesznek utasaink számára.

Keringőnket Budapest-Nyugati pályaudvaron kezdjük, majd a körvasúton és az Összekötő vasúti hídon át érkezünk meg Kelenföld pályaudvarra. Innen a 40a vonalon folytatjuk utunkat. Pusztaszabolcsnál balra tarts, s utunkat immár a Duna felé közeledve, a 42-es vonalon folytatjuk egészen Dunaújvárosig. Itt körbejárást követően szerelvényünk meglátogatja a Dunaújvárosi kikötőt.
Innen a 43-as vonalon érjük el Rétszilast majd körüljárást követően Sárbogárdot. Innen a 45-ös vonalon Börgöndig majd a 44-es vonalon Szabadbattyánig haladunk tovább. Itt újabb körüljárás után Székesfehérvár érintésével érkezünk vissza Börgöndre, majd Pusztaszabolcson át Budapestre.

Az elérhető kocsiosztályokról, fedélzeti szolgáltatásokról, jegyárakról valamint a menetrendről a fenti lapfülekre kattintva tájékozódhatnak.

A vonat tervezett összeállítása:
  • M40 219 + WRm029 + BD 20-30 + BD 20-30 + BD 20-30

2. osztály

Kényelmes, nyolcszemélyes fülkékkel rendelkező gyorsvonati kocsi. A 2. osztályra érvényes jegyek magukban foglalják az ülőhelybiztosítást valamint az üdvözlő- és búcsúajándékot.
  
   
  
  ÉTKEZŐKOCSI

 A vonatban a MÁV arculat szerint, 2021-ben fényezett Pannonia étkezőkocsi közlekedik, mely az utazás teljes ideje alatt a vendégek rendelkezésére áll italokkal és meleg ételekkel. Csak foglaljon helyet, és adja át magát az étkezőkocsi egyedülálló hangulatának. A kínálatban vegetáriánus étel is megtalálható.
Vonatunkra az alábbi részvételi díjak érhetőek el. A részvételi díjak a fel- és leszállási helyektől függetlenül egységesek. Minden jegytípus magánban foglalja az ülőhelyfoglalás díját is.

 Kocsiosztály
 Felnőtt 
 Gyermek*
  2. osztály
9.990 Ft/fő7.990 Ft/fő

* Gyermekjegy 4 és 14 éves kor között váltható. 4 éves kor alatt az utazás ingyenes, ülőhelyet azonban nem tudunk biztosítani. Az egyes kocsiosztályok részvételi díjában foglalt szolgáltatások a Fedélzeti szolgáltatások fül alatt találhatóak meg.






Menetrend

FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS A MENETRENDBEN!

 Megálló

 Érkezik

 Indul

Megjegyzés

 Budapest-Nyugati

 

 07:19

 

 Budapest-Kelenföld

08:16

08:20

 

 Háros

 08:28

09:19 

 Fotómegállás

 Százhalombatta

09:39

08:52

 Fotómegállás

 Rácalmás

10:33

10:48

 Fotómegállás

 Dunaújváros

10:58

12:32

 Fotómegállás

 Mezőfalva

12:45

13:03

 Fotómegállás

 Rétszilas

13:25

13:37

 Irányváltás

 Sárbogárd

13:47

13:52

 

 Aba-Sárkeresztúr

14:15

14:31

 Fotómegállás 

 Börgönd

14:54

15:04

 

 Szabadbattyán

15:16

15:46

 Irányváltás

 Székesfehérvár

15:58

 

 Fotómegállás

 

Székesfehérvár - Pusztaszabolcs - Budapest
 Megálló
 Érkezik
 IndulMegjegyzés
 Székesfehérvár

17:00

 Börgönd
17:09
17:48
 Fotómegállás
 Zichyújfalu
18:02
18:12

 Pusztaszabolcs
18:21
18:26

 Budapest-Kelenföld
19:17
19:19

 Budapest-Nyugati
20:04


Törzsutasaink az alábbi utazásokat választották...
Borsod-expressz
2022. június 4.
Szentivánéji Álom Expressz
2022. június 18.
Semmering Expressz
2022. július 30.
2022
« előző év
Február
12. Semmering Expressz 14. Valentin-napi Gyertyafény Expressz
Április
09. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 17. Gőzfelhős kirándulás Gödöllőre 17. Gőzfelhős pendli Gödöllő és Hatvan között 23. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar
Május
07. BCmottal a tapolcai Ikarus találkozóra 07. BCmotos pendli Tapolca és Badacsonytomaj között 14. Mezőföldi Keringő 21. Semmering Expressz 28. dm Gyermeknap a Vasúttörténeti Parkban 28. Gyermeknapi különvonat SZ0955 -MEGTELT- 28. Gyermeknapi különvonat SZ1103 28. Gyermeknapi különvonat SZ1155 28. Gyermeknapi különvonat SZ1303 28. Gyermeknapi különvonat SZ1355 28. Gyermeknapi különvonat SZ1503 29. Gőzfelhős kirándulás Tatára 29. Gyermeknapi különvonat V0955 29. Gyermeknapi különvonat V1103 29. Gyermeknapi különvonat V1155 29. Gőzfelhős pendli Tata és Komárom között 29. Gyermeknapi különvonat V1303 29. Gyermeknapi különvonat V1355 29. Gyermeknapi különvonat V1503
Június
04. Borsod-expressz 04. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 11. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 18. Szentivánéji Álom Expressz 25. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar
Július
23. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 30. Semmering Expressz
Augusztus
07. Gőzfelhős kirándulás a Dunakanyarba
Szeptember
03. 175 éves a Pest-Szolnok vasútvonal 10. Cicege Expressz 10. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely 24. Semmering Expressz 24. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar
Október
02. Gőzfelhős kirándulás a Dunakanyarba 08. PIVO Expressz 08. Kulisszatitkok: Szeged Nagyállomás és a Rendezőpályaudvar 15. Kulisszatitkok: Ferencváros pályaudvar 22. Kulisszatitkok: Az Istvántelki Gőzösműhely
Mezőföldi Keringő - mavrailtours.hu